1. Anasayfa
  2. Donanım
  3. İhtiyacınıza Uygun Powerbank Nasıl Seçilmeli?

İhtiyacınıza Uygun Powerbank Nasıl Seçilmeli?

Comibu Yazar -
245 0
powerbank

Günümüzün çoğunu dışarıda geçiriyor olmamız telefon şarj etmekte bir takım sorunlar yaşatıyordu. Nitekim teknolojik gelişmenin hemen her alanda etkili olması ile telefon şarj konusundaki bu soruna bir çözüm getirildi. Powerbankler sayesinde telefonlarımızı istediğimiz her yerde ve zamanda kolayca şarj edebiliyoruz. Üstelik powerbanklerin cep boyutlarında olması sayesinde kolay bir şekilde taşınabiliyor. Aynı şarj cihazı gibi yüksek hızlarda telefon bataryasını doldurma işlemini gerçekleştirebiliyor. Teknoloji harikası bu ürün sayesinde telefonu dışarıda şarj edebilme sorunu tarihe karışıyor. İstediğiniz yerde telefonunuzu şarja takabiliyor, çıkarabiliyorsunuz. Oldukça etkili ve yararlı bir cihaz olduğunu belirtebiliriz.

Powerbank Önerisi

Powerbank seçerken bir takım kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş olması oldukça önem arz etmektedir. Nitekim powerbank etrafı kapalı bir bataryadır. Ani düşmelere karşı sorun yaşanmaması adına dış kabının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca kalın bir tasarımdan ziyade ince olması, cepte kolayca taşınabilme kolaylığı sağlamaktadır. Powerbank için de önemli nokta zaten sürekli taşınabilir olmasıdır. Ayrıca yüksek mAH değerine sahip olması da gerekmektedir. Bu sayede telefonunuzu birkaç kez şarj edebilme imkanı bulabilirsiniz. Nitekim piyasada genellikle 4000 mAH değerinde powerbankler satılmaktadır. Powerbank önerisi olarak 4000 üstü mAH değerine sahip olmasını tavsiye ediyoruz. Nitekim bu sayede telefonunuzu birkaç kez şarj edebilirsiniz.

Powerbank Çeşitleri

En İyi Powerbank Markaları

Powerbank önerilerinde de bahsettiğimiz gibi hasarlara karşı kaliteli malzemeden üretilmesi oldukça önemli. Powerbanklerin elektrik depolu bataryalarına karşı gelebilecek hasarlar sonucunda olumsuz olaylar yaşanabilir. Bataryayı çevrelemesi ve kaliteli malzemeden yapılmış olması dikkat etmelisiniz. Onun dışında mAH değeri ve hızlı şarj edebilme özelliği de önemli hususlar arasında yer almaktadır. Peki belirttiğimiz tum bu fonksiyonları üzerinde barındıran markalar nelerdir onlardan da bahsedelim. Powerbank alanının önder firmalarından olan Asus, Celly, Dexim, Gp, Hytech, Lenovo, Megatech, Philips, S-link ve Samsung’u tercih edebilirsiniz. Diğer teknolojik ürünlerinden de vakıf olduğumuz üzere bu markalar, kaliteli ürün prensibiyle hizmet vermektedir. Powerbank alanında da prensiplerine bağlı hareket etmektedirler. Öyle ki güçlü teknik servis ağına sahip olan bu markalar, powerbank arıza kayıtlarını en az alan firmalar arasında yer almaktadır. En iyi powerbank markaları olarak belirttiğimiz bu 10 firmayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

Powerbank Fiyatları

Powerbankler işlevi gereği ile usb girişini sahip bataryalardır. Usb girişleri vasıtası ile telefonlarınızı kolay bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. İnce bir tasarıma sahip ergonomik yapıdaki bu teknolojik cihazların fiyatları oldukça düşüktür. Nitekim belirtmemiz gerekecek olursak akıllı telefon bataryasının fiyatıyla oldukça yakın. Genel olarak piyasayı incelediğimizde powerbank fiyatları ortalama 200 TL gibi bir ücret skalası mevcuttur. Fiyat/performans olarak incelediğimizde kesinlikle uygun fiyatlı olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca firmalarca garantili olması sayesinde herhangi bir sorunda kolay bir şekilde teknik destek alabiliyorsunuz. Bu açıdan tekrar değerlendirecek olursak powerbank’e ayırdığımız bütçeye gerçekten değiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.